Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

'GÖZ ALABİLDİĞİNE MOR' FOTOĞRAF YARIŞMASI SANAT SEVERLERLE BULUŞTU

'GÖZ ALABİLDİĞİNE MOR' FOTOĞRAF YARIŞMASI SANAT SEVERLERLE BULUŞTU

'GÖZ ALABİLDİĞİNE MOR' FOTOĞRAF YARIŞMASI SANAT SEVERLERLE BULUŞTU

Göz sağlığı alanındaki başarılarının yanı sıra sanata verdiği destekle de bilinen Çağın Göz Hastanesi, ülkemizin sanat iklimine katkıda bulunmak ve fotoğraf sanatını sevdirmek adına başlattığı fotoğraf yarışmalarının bu yıl 6.sını düzenledi. Her sene yeni temayla fotoğraf sanatçılarına yaratıcılıklarını yansıtacak bir mecra sunan yarışmanın ödül töreni Çağın Göz Hastanesi’nde gerçekleşti. Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserler yıl boyunca ilimizin çeşitli seçkin mekânlarında sergilenecek.

Dal hastanesi olarak Türkiye ve Kocaeli’nin sayılı markalarından biri olan Çağın Göz Hastanesi, alanındaki başarılarının yanı sıra sanata verdiği destekle de takdir topluyor.

Bu doğrultuda 2012 yılından bu yana düzenlediği “Göz Alabildiğine…” başlıklı fotoğraf yarışmaları bu yıl “Mor” temasıyla gerçekleştirildi.

Fotoğraf sanatını sevdirmek, fotoğraf sanatçılarına yaratıcılıklarını yansıtabildiği ve eserlerinin değer gördüğü kaliteli bir mecra sunarken, bu eserleri sanatsever halkımızla buluşturmak gibi hedeflerle başlatılan yarışmanınödül töreni Çağın Göz Hastanesi’nde gerçekleşti.

Fotoğraf sanatçılarının yakından takip ettiği yarışmaya katılım yüksek

Ülke çapında fotoğraf sanatçılarının yakından takip ettiği “Göz Alabildiğine…” serisinde bu yılki tema olan “mor” rengin estetik formla deklanşöre yansıdığı fotoğraf yarışmasına farklı illerden 1.293 sanatçı, 4.123 eseriyle katılım gösterdi.

Seçim aşamasında jürinin oldukça zorlandığı yarışmada 6 eser ödüle, 40 eser ise sergilenmeye hak kazandı. Abdurrahman Çetin, Ali Altın ve Kadir Tezel mansiyon ödülüne layık görülürken, yarışmanın kazananları arasında büyük bir rekabet vardı. Yarışmada 3.’lük “Mor Bakış” eseriyle Eylem Akıncı’nın, 2.’lik “Yolculuk” eseriyle Mehmet Hakkı Çılgın’ın, 1.lik ödülü ise “Mor Duvar” eseriyle Ali Acar’ın oldu.

“Amacımız, ülkemizin sanat iklimine katkıda bulunmak”

Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini sunmak ve eserleri sergilemeye açmak üzere düzenlenen ödül törenine sanatseverlerin ilgisi yoğundu.

Çağın Göz Hastanesi’nin kurucusu ve yarışmanın fikir babası Op.Dr. Kürşat Çağın yaptığı açılış konuşmasında, Kocaeli’de böyle bir organizasyona öncülük etmekten ve sanat severleri bir araya getirmekten mutluluk duyduğunu söyledi ve ekledi:

“Dünyamızı algılamamızı sağlayan sağlıklı gözlerin önemine dikkat çekecek sanatsal bir etkinlik düzenlemek istemiştik. Bu hedefle çeşitli renk temalarıyla hayata geçirdiğimiz fotoğraf yarışmalarının bu yıl 6.sını düzenliyoruz. Ülkemizin dört bir yanından binin üzerinde sanatçının katıldığı yarışma oldukça çekişmeliydi. Bu süreci özel ve anlamlı kılan tüm sanatçı ve jüri üyelerimizin yanı sıra 6 yıldır bizlerden desteklerini esirgemeyen Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği’ne teşekkürlerimizi sunarız.”

Her sene yeni temalarla fotoğrafçılara kaliteli bir mecra sunarak fotoğraf sanatına yeni ufuklar kazandırmayı hedeflediklerini belirten Çağın, bu yıl da amaçlarına ulaştıklarını belirtti. Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserlerin yıl boyunca ilimizin çeşitli seçkin mekânlarında sergileneceği bilgisini de veren Çağın, halkımızı bu sergilere davet etti