Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

“PRATİK GÖZ MUAYENE TEKNİKLERİ VE OFTALMOSKOPİ” SEMİNERİ

“PRATİK GÖZ MUAYENE TEKNİKLERİ VE OFTALMOSKOPİ” SEMİNERİ

“PRATİK GÖZ MUAYENE TEKNİKLERİ VE OFTALMOSKOPİ” SEMİNERİ

Vizyonu, geleceğin Türkiye'sinde; alanında eğitim vermek, bilimsel araştırmalar yapmak, dünyadaki diğer kliniklerle gerçekleştirdiği bilgi ve teknoloji paylaşımlarıyla tıp dünyasına önemli katkılarda bulunmak olan Çağın Göz Hastanesi’nden aile hekimlerine yönelik seminer…

Kocaeli Aile Hekimleri Derneği ile ortak düzenlenen “Pratik Göz Muayene Teknikleri ve Oftalmoskopi” konulu seminer, 12.10.2016 Çarşamba Günü, Ramada Plaza İzmit Gölcük Salonu’nda, Göz Hastalıkları Uzmanı, Op. Dr. Kürşat Çağın’ın konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti. 100 aile hekiminin katıldığı seminerde açılış konuşmasını Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Recep Pehlivan yaptı.

Seminerde Op. Dr. Kürşat Çağın, önce kırma kusurları, glokom, şaşılık gibi hastalıkların pratik göz muayene teknikleri ile nasıl tespit edilebileceğinden bahsetti. Oftalmoskopun tarihçesinden ve teknik özelliklerinden bahseden Op. Dr. Kürşat Çağın, uygulamalı olarak oftalmoskopi kullanımının nasıl olduğunu anlattı.

Çağın Göz Hastanesi olarak, gelen istekler doğrultusunda bilgi tazeleme toplantılarının devam edeceğini belirten Op. Dr. Kürşat Çağın, bu kapsamda yapılacak olan toplantıları yılda iki kere gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.